Jak wypadł ten tani miernik? - zobaczcie na filmach:
Multimetr DT838 - porównanie pomiaru napięcia stałego (DC 10V; zakres do 20V)
Multimetr DT838 - porównanie pomiaru napięcia przemiennego (AC 18V; zakres do 200V)
Multimetr DT838 - porównanie pomiaru napięcia przemiennego (AC 235V; zakres do 750V)
Myślę, że jako ogólny przyrząd diagnostyczny taki miernik powinien znaleźć sie w każdym domu, lub garażu.
Elektronikowi też taki przyrząd może się przydać przy potrzebie zmierzenia kilku wartości jednocześnie - przy testowaniu np.: jakiegoś podzespołu, itp. W końcu ile można mieć drogich mierników?
Egzemplarz pokazany na filmach wożę ze sobą w samochodzie. Ze względu na wysokie temperatury latem i niskie zimą muszę wymieniać co rok baterię alkaliczną.
Jeden raz ten multimetr przydał się na działce, gdy mierzyłem sieć energetyczną. Wtedy naszły mnie pewne wątpliwości, czy organoleptyczne nie sprawdzę napięcia sieci - ponieważ sondy nie budziły zaufania, czy wytrzymają zabójcze napięcie sieci energetycznej... Jednak sondy nie dość, że ochroniły mnie przed 230V :-) to jeszcze po kilku latach wożenia w samochodzie nie rozpadły się od drgań i mają się całkiem nieźle, tak samo jak i miernik.
Jeden taki mam na działce, a drugi wożę w samochodzie - są małe i lekkie.
Wiadomo, że taki miernik nie znajdzie zastosowania przy pomiarach referencyjnych źródeł napięciowych, prądowych czy też czujnikach temperatury (jak np.: PT100) - przynajmniej tam gdzie oczekuje się większej dokładności. Lecz mierniki, które spełnią większe oczekiwania nie występują w tak atrakcyjnych cenach :-)
Podsumowując: jestem pozytywnie zaskoczony. Uwzględniając cenę, jakość i docelowe zastosowania, uważam, że jest to udany produkt wart swojej ceny.
Instrukcja obsługi:
***
Powrót do głównej strony o:
Strona z zestawieniem parametrów mierników:
Update: 2014.12.28
Create: 2014.05.22
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz