CHAUVIN ARNOUX GI83 - wymiana przyłącza na gniazdo BNC

W moich miernikach staram się posiadać standardowe wejścia, dzięki czemu sody pomiarowe mogę stosować wymiennie. Ograniczam też w ten sposób ilość przewodów pomiarowych - obecnie posiadają zakończenia do mierników w  postaci wtyków bananowych i BNC.


Oryginalne gniazdo pomiarowe widoczne od środka miernika. 


Mierniki z oryginalnymi gniazdami pomiarowymi. 


Zamontowane w mierniku gniazdo BNC. 

Oryginalny przewód pomiary w wymienioną wtyczką na BNC. Zachowałem oryginalny przewód ze względu na jego jakość i zakończenia pomiarowe. Również pojedynczy przewód przy multimetrze est bardzo wygodny w użyciu.

UWAGA:
Wymiana oryginalnego gniazda na BNC niesie za sobą ryzyko porażenia. Na zewnętrznych powierzchniach gniazda będzie takie napięcie jakie przyłożymy do sondy połączonej z oplotem przewodu pomiarowego.
Można się zabezpieczyć montując podkładkę plastikową, a nie metalową. W najbliższej przyszłości wymienię te podkładki, jak tylko je kupię we właściwym rozmiarze. Należy również zainstalować wtyk izolowany BNC na przewód. Warto zastosować do tego miernika wtyk kątowy - jest wygodniejszy w użyciu. Ja wtyk BNC zaizolowałem przezroczystą koszulką termokurczliwą.
Tego miernika nie będę wykorzystywać do pomiarów wysokich napięć - do tego celu wolę przeznaczyć gorsze mierniki - dlatego moja modyfikacja jest dla mnie bezpieczna i akceptowalna.


***

Opis miernika:
CHAUVIN ARNOUX GI83 - multimetr analogowy 100 MΩ

Modyfikacja miernika:
CHAUVIN ARNOUX GI83 - wymiana przyłącza na gniazdo BNC


Kalibracja miernika:
CHAUVIN ARNOUX GI83 - étalonnage (kalibracja, calibration)


***

Powrót do głównej strony o: 

Strona z zestawieniem parametrów mierników: 



Update: 2014.08.28
Create: 2014.08.28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz